ART / Lithographs / Litograph 15812058
nr 1581 2058
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Einar Forseth (1892-1988), Sweden. 3 av 51, motiv från Hallingebeacken, signed, dated 1942/44. Sheet: 60x44 cm, outer dimensions including frame: 82x64 cm,
LITOGRAPH, 3 av 51, motiv från Hallingebeacken, Signerad, daterad 1942/44. Bladets mått: 60x44 cm, yttermått inklusive ram: 82x64 cm
Einar Forseth, born 1892, dead 1988, Swedish painter.
Withdrawn
Monday November 27 2023
at 19:33:27